Med 59 solgte boliger inden for det seneste år og en sælgeranbefaling på 10 ud af 10 kan Cibo Ejendomskontor fremvise stærke resultater. Den frie og uafhængige ejendomsmægler bygger samtidig på mere end 40 års erfaring og over 4.500 bolighandler.
Når en bolig skal sælges, spiller både erfaring, tillid og kendskab til bolighandlen en vigtig rolle. Hos Cibo Ejendomskontor har bolighandler været en del af hverdagen gennem mere end 40 år, og gennem tiden har ejendomskontoret været involveret i mere end 4.500 handler.
Aktiviteten fortsætter også i dag. Inden for det seneste år har Cibo Ejendomskontor solgt 59 boliger, mens sælgeranbefalingen ligger på 10 ud af 10.
En fri og uafhængig ejendomsmægler
Cibo Ejendomskontor er en fri og uafhængig ejendomsmægler og er dermed ikke bundet af pengeinstitutter eller realkreditinstitutter. Det giver mulighed for at have fokus på den enkelte bolighandel og den enkelte sælgers situation.
Ejendomskontoret arbejder efter princippet "solgt eller gratis" og lægger vægt på at give boligejere en realistisk salgsvurdering fra begyndelsen.
Samtidig er det vigtigt for Cibo Ejendomskontor, at en bolighandel ikke blot bliver endnu en sag i rækken. Målet er, at både købere og sælgere møder engagement, tillid og ærlighed gennem hele forløbet.
Mere end 4.500 bolighandler
De mere end 40 år i branchen betyder, at Cibo Ejendomskontor har fulgt boligmarkedet gennem mange forskellige perioder. Samlet er det blevet til mere end 4.500 bolighandler, og den erfaring bringes med ind i arbejdet med både vurdering, markedsføring og salg.
Virksomheden og de ansatte ejendomsmæglere er medlemmer af Dansk Ejendomsmæglerforening, og virksomheden har ansvarsforsikring og garantistillelse via foreningen.
Med 59 salg det seneste år og en sælgeranbefaling på 10 ud af 10 står Cibo Ejendomskontor dermed med både mange års erfaring og aktuelle resultater at vise frem.
Vi har åbent, når du har tid.