Esbjerg City lancerer en spændende konkurrence for filmelskere i forbindelse med premieren på spændingsdramaet "Dobbeltfejl". Filmen, der blandt andet byder på talentfulde navne som Sidse Babett Knudsen og Sofie Gråbøl, vises i Nordisk Film Biografer Esbjerg.
Deltagerne i konkurrencen har chancen for at vinde to luksussæder til "Dobbeltfejl", sammen med popcorn og sodavand til filmen, der har premiere den 24. september. For at deltage skal man besvare spørgsmålet: "Hvem tager du med ind og ser Dobbeltfejl?" i kommentarfeltet på Facebook-opslaget.
Vinderen, som får direkte besked den 16. september, kan glæde sig til en biograftur med alt inkluderet. Esbjerg City advarer om mulige falske profiler og understreger, at der aldrig anmodes om betaling for deltagelse i konkurrencen. Læs konkurrencebetingelserne på deres hjemmeside. Held og lykke!